OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в США


Освіта в США, зокрема університетська освіта, заслужено вважається однією з найкращих у світі. Американські університети традиційно посідають провідні місця в світових університетських рейтингах. Шкільна освіта в США відзначається своєю демократичністю у порівнянні з деякими європейськими країнами.

В США відсутня загальнонаціональна (федеральна) система освіти. Кожен штат самостійно вирішує питання стосовно освіти. Показово, що в американській конституції, основному федеральному законі, відсутня навіть згадка про освіту. Слід зважати на те, що США далеко неоднорідні. Окремі штати в США відрізняються один від одного значно більше, ніж Львівська і Луганська область в Україні, чи Далекий Схід і Московська область у Росії.

Роль міністерства освіти в США є незначною, вона відповідає децентралізованому характеру системи освіти в США. Міністерство освіти не втручається в навчальний процес, не затверджує навчальних програм для шкіл і т.п. Міністерство освіти США виконує три наступні функції: збір та аналіз інформації, сприяння рівному доступу до освіти, розподіл федеральних коштів на освіту.

Фінансування державних (громадських, неприватних) освітніх закладів здійснюється на трьох рівнях: федеральний бюджет, бюджет штату, місцевий бюджет.

Освітня система в США містить наступні щаблі:

І. Дошкільна освіта у віці 3-5 років.

ІІ. Шкільна освіта / середня освіта:
Початкова школа, 0/1-5 класи, у віці 5/6 – 10/11 років.
Середня школа, 6-8 класи, у віці 11/12 – 13/14 років.
Вища школа, 9-12 класи, у віці 13/14 – 17/18 років.

ІІІ. Освіта після школи / вища освіта:
Технічні коледжі.
2-х річні місцеві (громадські) коледжі (community colleges).
4-х річні коледжі і університети.

В середній та вищій освіті США представлений як державний, так і приватний сектор. Значна частина середніх і вищих навчальних закладів мають релігійне спрямування. Ватро пам’ятати, що перші американські коледжі, які згодом стали провідними університетами США та світу, були засновані релігійними громадами і первісно готували служителів для церкви.