OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в Швейцарії


Освіта в Швейцарії є явищам далеко неоднорідним, і це обумовлено конфедеративним устроєм країни, в якій наявні чотири офіційні мови: німецька, французька, італійська, ретороманська. Три частини країни, в яких проживають громади з відповідною мовою спілкування, мають істотну відмінність в організації освітньої системи. Можна говорити взагалі про окремі системи освіти в кожному з 26 кантонів Швейцарії.

Освіта в Швейцарії користується значним попитом поміж іноземних громадян, і це не зважаючи на високу вартість навчання в країні для іноземців.Система освіти Швейцарії:

І. Дошкільна освіта в Швейцарії

Швейцарські діти мають можливість за зручним для їх батьків графіком відвідувати ясла та дитячий садок. Перебування дітей в дошкільних закладах є платним, однак частина плати покривається за рахунок місцевих бюджетів. Дитячий садок є не стільки місцем підготовки до школи, скільки місцем для проведення дитячого дозвілля, тобто ігри та різноманітні розваги для дітей переважають над навчанням і підготовкою дітей до школи.
Гаслом дитячих закладів дошкільної освіти в Швейцарії можна було б обрати наступне гасло: здоров’я дитини понад усе! Головне завдання дитячих садків полягає в соціалізації дитини. В країні не дуже поширеною є практика відвідування дитиною садочку в дуже ранньому віці, дуже часто дитина починає відвідувати дитячий заклад лише у віці п’яти років. Значна частина вихователів в дитячих садках є чоловіками.

ІІ. Шкільна / середня освіта в Швейцарії

В Швейцарії існує загальнообов’язкова безкоштовна середня шкільна освіта, яку можна отримувати в державних школах. Існує можливість навчатися платно в приватних школах. Швейцарські приватні школи вважаються елітними, вартість навчання в них може сягати більше 40 тис. доларів на рік. Державні школи підпорядковані кантонам, через які здійснюється фінансування таких шкіл. Приватні школи не підпорядковані кантонам, їх діяльність контролюється федеральним центром.

В державних школах в кожному з кантонів існує своя незалежна навчальна програма. В приватних школах реалізується єдина федеральна програма.

Шкільне початкове навчання майже у всіх кантонах країни розпочинається у віці шести років та триває до 12 років, коли учні переходять на другий щабель шкільної освіти. Школи закінчують як правило у віці 18-19 років.

Значне місце в шкільній освіті в Швейцарії надається вивченню мов, кожен учень по завершенню школи має володіти мінімум двома державними (офіційними) мовами та англійською мовою. Така увага до мов, насамперед, обумовлена тим, що ця країна є багатомовною, тож практика володіння кількома мовами є природною для швейцарців.
Хоча країна є багатомовною, все ж більшість шкіл розташовано на території саме німецькомовних кантонів, дещо менше – у франкомовних кантонах, а найменше – в італійськомовій частині країни. Майже в кожній школі окрім національної федеральної програми шкільного навчання існують по декілька іноземних програм: французька, англо-американська, німецька. Тобто учень отримавши середню освіту в Швейцарії по одній з закордонних навчальних шкільних програм може безперешкодно вступати до вищих навчальних закладів у тій чи іншій країні.

Навчальний рік в системі шкільної (середньої) освіти в Швейцарії триває десять місяців, з початку вересня до кінця червня. Навчальний рік поділяється на три частини (триместри).

Якщо іноземці планують навчатися в швейцарських школах, то заяву з анкетою краще подавати заздалегідь, оптимальний строк подачі заяви за один рік до початку навчання.

ІІІ. Вища освіта в Швейцарії

Швейцарія

Освіта в Швейцарії

Середня освіта

Вища освіта

Вищі навчальні заклади

Наукові дослідження

Стажування

Мовні курси

Мовні сертифікати

Cтипендії та гранти

Студентська віза

Робота і навчання