OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта у Великій Британії


Британські навчальні заклади користуються заслуженою повагою не лише в Європі, а й у всьому світі. Поміж європейських університетів лише два британські університети (Кембридж та Оксфорд), як правило, потрапляють до першого десятку університетських рейтингів світу. Шкільна освіта Великої Британії відзначається певною ієрархічністю, а в свідомості широкого загалу сприймається як щось елітарне. Всі ці обставини роблять таким привабливим для громадян країн СНД навчання у Великій Британії.Система освіти Великої Британії:

Дошкільна освіта

На відміну від ряду європейських країн дошкільні заклади Великобританії головним своїм завданням бачать підготовку дитини до школи. Тому такі заклади по праву можуть називатися закладами дошкільної освіти. Хоча більшу частину часу діти займаються іграми, все ж значна увага в таких закладах разом з пізнанням оточуючого світу надається розвитку мови та мовлення, збільшенню словарного запасу дитини.

В Великій Британії продовжує зберігатися нестача державних дитячих садків, а приватні дитячі садки є доволі дорогими, в середньому за перебування дитини в приватному дитячому садочку батьки сплачують 25 % від своїх прибутків. Держава оплачує лише 2,5 години перебування дитини в державному дитячому садочку, однак вартість перебування в них значно дешевша, ніж в приватному дитячому садку. Іноді батьки навіть беруть кредити для утримання дітей в приватному дитячому садку. За дорожнечею вартості перебування дитини в приватних дошкільних закладах Велика Британії поступається лише Швейцарії.

Дитячі садки приймають дітей в Англії та Уельсі з 3 до 5 років, в Північній Ірландії та Шотландії з 2 до 4 років. До цього віку діти відвідують так звані денні дитячі кімнати (аналог дитячих ясел), відвідування таких закладів можна починати у віці з 3 місяців.

Дитячий садок працює з 8 до 18 години. За окрему плату батьки можуть залишати дітей в садочку до більш пізньої години.

Хоча оцінювання рівня підготовки дитини в дошкільній освіті не існує, все ж певний контроль за розвитком дитини має місце, результати такого контролю обговорюються з батьками.

Шкільна освіта у Великій Британії:

1. Початкова шкільна освіта (Elementary School) у віці 5-11 років;
2. Середня шкільна освіта (Secondary School) у віці 11-16 років.

Освіта після закінчення середньої школи (Further Education):

1. Підготовка до вступу до вищих навчальних закладів у школах A level у віці 16-18 років;
2. Професійна освіта.

Вища освіта у Великій Британії

1. Коледж;
2. Інститут;
3. Університет.