Освіта у Франції характеризується чіткою централізацією. Поряд з загальнодоступністю освіти, все ж помітна певна ієрархічність освітньої системи країни. В системі освіти Франції наявні як державні, так і приватні навчальні заклади. Кожен п’ятий учень в країні навчається в приватній або недержавній школі. Значна частина шкіл в країні належать католицькій церкві. Франція є найбільшою католицькою країною Європи, в ній проживає понад 65 млн. чол. Франція є третьою країною в світі за кількістю іноземних студентів та учнів.
Освітня система Франції:
І. Дошкільна освіта
Діти у Франції відвідують дитячий садок з 2 до 6 років. Садок поділяється на три вікові групи. Дошкільні заклади, окрім організації дозвілля та розвиваючих ігор в групах для наймолодших дітей, надають додатково в старших групах значну увагу підготовці дитини до школи. Дитячі садки працюють цілий рік, як правило, з сьомої години ранку до сьомої години вечора.
ІІ. Шкільна / середня освіта
Як і в більшості інших європейських країн у Франції існує обов’язкова середня освіта, а саме навчання в школі з 6 до 16 років є обов’язковим. Система середньої освіти у Франції містить три рівні. По-перше, початкова школа, навчання в якій триває п’ять років; по-друге, коледж, навчання в якому триває чотири роки; по-третє, ліцей, навчання в якому триває три роки. Обов’язковим є навчання в початковій школі та коледжі, рівень ліцею не є обов’язковим.
Початкова школа покликана забезпечити базову підготовку учнів, основна увагу на цьому рівні надається загальному розвитку учня, письму, читанню та математиці.
Коледж є другим етапом середньої освіти у Франції, діти переходять у коледж після закінчення початкової школи у віці близько 11 років. Навчання в коледжі має кілька рівні.
Ліцей є третім (необов’язковим) рівнем системи середньої освіти у Франції. Існує кілька видів ліцеїв: загальноосвітній, технологічний, професійний. У загальноосвітньому і технологічному ліцеї навчання триває 3 роки, навчання в професійному ліцеї триває 2 роки.
Закінчення загальноосвітнього та технологічного ліцею відкриває шлях до вищої освіти, закінчення професійного ліцею відкриває шлях у професію, проте не дозволяє продовжити навчання в університеті. Випускник загальноосвітнього ліцею отримує диплом загального бакалаврату, який може розглядатися як попередній або перший щабель вищої освіти у Франції.
ІІІ. Вища освіта