OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в Бельгії


У Бельгії існують дві незалежні системи освіти. Одна з систем представляє франкомовну спільноту Бельгії, інша – фламандську спільноту. Існують два окремих міністерства освіти: міністерство освіти франкомовної спільноти та міністерство освіти фламандської спільноти.

Дошкільна, шкільна (незалежно від форми власності) та вища освіта (в державних закладах) в Бельгії є безкоштовною, освіта фінансується державою. Держава підтримує як державні, так і приватні навчальні заклади. Держава витрачає на освіту близько 6,5% від внутрішнього валового продукту країни. В Бельгії помітний значний вплив католицької церкви, поміж недержавних шкіл левову частку складають католицькі школи, які мають особливі навчальні програми.Система освіти в Бельгії

Дошкільна освіта в Бельгії

Дитину у віці до 2,5 років можна залишати в так званих групах денного перебування, це аналог дитячих ясел. Часто такі групи є виявом приватної ініціативи; в таких групах в середньому перебуває до 8 дітей. Часто в таких групах панує домашня атмосфера, адже вони нерідко організуються в помешканнях нянечок. Значну допомогу батькам в пошуку груп денного перебування (ясел) надають соціальні служби. Дошкільну підготовку в дитячих закладах діти проходять у віці від 2,5 до 6 років. Такі заклади нагадують дитячий садок, однак бельгійська особливість дитячих дошкільних закладів освіти полягає в тому, що вони часто є інтегрованими в школи, тому їх іноді називають школами для малюків. В таких закладах з дітьми проводяться тематичні заняття, різні заходи, значна частина часу присвячується іграм. В роботі вихователів з дошкільнятами привалює індивідуальний підхід, який часто заздалегідь узгоджується з батьками дитини. Регулярно батьки отримують звіти про розвиток та успіхи дитини. На останньому році перебування в дошкільному закладі дитина починає готуватися до школи, заняття дітей поступово починають нагадувати заняття в молодших класах школи, тим самим досягається поступовий перехід від дошкільного закладу до школи.

Шкільна освіта в Бельгії

Шкільна освіта є обов’язковою у віці від 6 до 16(18) років, при цьому право працювати бельгійці отримують у віці 15 років.

Шкільну освіту в Бельгії учні здобувають в початковій та середній школі. Початкова і середня школа поділені кожна на три етапи, два роки навчання відповідають одному етапу. Загальна тривалість шкільної освіти складає 12 років. Обов’язковими є 6 років навчання в початковій школі та 4 роки – в середній школі. Останні два роки навчання в середній школі, що не є обов’язковими, являють собою профільне навчання, яке визначає майбутній вибір напряму вищої освіти. Повну середню освіту та диплом про шкільну освіту, що дозволяє вступати до вищого навчального закладу (університету), випускник отримує у віці 18 років.

Середні школи поділяються на кілька типів. По-перше, середня загальноосвітня школа. В такій школі багато часу надається вивченню гуманітарних та природничих дисциплін, опануванню мовами. Навчання в загальноосвітній школі дозволить в подальшому продовжити навчання в університеті.

По-друге, середня технічна школа, в таких школах навчання триває до семи років, значна увага в них надається саме технічній підготовці. По завершенню такої школи можна розпочинати працювати за фахом.

По-третє, середня художня школа, в таких школах здобуття шкільної освіти поєднується з заняттями певним видом мистецтва.

Вища освіта в Бельгії

Бельгія

Освіта в Бельгії

Середня освіта

Вища освіта

Вищі навчальні заклади

Наукові дослідження

Стажування

Мовні курси

Мовні сертифікати

Cтипендії та гранти

Студентська віза

Робота і навчання