OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в Нідерландах


Системі освіти в Нідерландах (Голландії) притаманні всі ті риси, якими можна описати країну в цілому. Освітня система країни характеризується демократичністю, відкритістю, доступністю, новаторством. Система освіти в Нідерландах давно вже стали законодавцем моди в Європі та у всьому світі. Ця країна на десятки років раніше від більшості європейських країн почали впроваджувати новітні підходи в організації освітньої системи, зокрема стосовно мовного питання в освіті.

Конституція країни гарантує право для будь-якої групи незалежно від її релігійного чи ідеологічного спрямування на засадах поваги до людської особистості засновувати навчальні заклади. Більшість закладів середньої освіти в Нідерландах є приватними чи такими, що належать окремим громадам. Такі громади можуть бути як релігійними, так і індиферентними до будь-яких релігій. У випадку вступу дитини до конфесіональної (певної релігійної конфесії) школи батьки мають погодитися з програмою школи та особливостями організації навчального процесу, інакше школа може відмовити у прийомі. Лише третина шкіл в країні є державними. Незалежно від форми власності всі школи отримують фінансову підтримку від держави, звісно вони мають відповідати певним вимогам. Системою освіти в країни опікується міністерством освіти, культури і науки.Система освіти в Нідерландах (Голландії)

Дошкільна освіта в Нідерландах

Організація дошкільної освіти в Нідерландах суттєво відрізняється від поширеної в Європі практики організації перебування дітей в дошкільних закладах, і це пов’язано з існуючою в країні практикою доволі раннього початку відвідування дитиною початкової школи. До початку відвідування школи діти можуть відвідувати центри піклування за дітьми. В таких центрах в основному займаються заповненням дозвілля дітей, ці заклади нагадують звичайні дитячі садки, які дитина може починати відвідувати у віці 3 місяців. Фінансування дошкільних закладів освіти в Нідерландах відбувається як за рахунок батьків, так і за рахунок місцевих бюджетів. В залежності від доходів сім’ї податкова може повертати батькам частину оплати за дитячий садок. Відвідування дитячих центрів можливе і після початку навчання в школі, часто діти у віці від 4 до 12 років відвідують центри піклування за дітьми. Це своєрідна заміна групи продовженого дня.

Густота населення позначається на наявності вільних місць в дошкільних закладах країни. Часто батьки починають шукати місце в дитячому закладі ще до народження дитини. Як правило, в дитячих садках відсутнє гаряче харчування, діти харчуються бутербродами і фруктами. Групи в дитячих садках можуть бути сформовані або за віковою ознакою, або бути змішаними. На шість дітей розрахований один вихователь. Середня кількість дітей в групі 12 чоловік.

Альтернативою дитячих садків є ігрові зали, де діти можуть перебувати під наглядом вихователів 2-3 години на день. Також можна скористатися послугами приватного міні-дитячого садку в гостинній сім’ї, такий міні-дитячий садок розрахований на 4-5 дітей.

Шкільна / середня освіта в Нідерландах (Голландії)

Нідерланди вважаються новаторами як в організації вищої, так і в організації середньої освіти. Процес реформування освітньої системи країни можна розглядати як іманентний, внутрішньо притаманний останній. Пошук нових форм і методик викладання постійно триває в школах країни. Саме в шкільній освіті в Нідерландах вперше поміж неангломовних країн почали пропонувати англомовні програми не лише для студентів, а й для учнів шкіл. В школах цієї країни можна навчатися за програмами різних країн, насамперед США та Великої Британії.

Шкільна освіта в Нідерландах є безкоштовною, книжки в школі також видаються безкоштовно. Батьки учнів вносять певні грошові суми в касу класу, які витрачаються на подорожі та організацію різних свят.

В Нідерландах батьки доволі зважено ставляться до успіхів своїх дітей у школі. Існує поширена практика залишення дітей в разі потреби на повторне навчання в тому ж класі, це часто знаходить розуміння і підтримку батьків і не сприймається як щось виняткове. Літні шкільні канікули тривають лише шість тижнів.

Початкова шкільна освіта в Нідерландах отримується у віці 4-12 років. По закону дитина має починати відвідувати початкову школу починаючи з 5 років, хоча переважна більшість дітей йде до школи в 4 роки. В початковій школі один вчитель викладає всі предмети у класі. Домашні завдання в початковій школі до шостого класу не задаються.

В перших двох класах початкової школи діти в основному грають. Письму і читання в перших двох класах надається мало уваги. Такі класи виконують радше функцію соціалізації дитини. Парти в перших та других класах відсутні, такі класи нагадують старші групи дитячого садку в інших європейських країнах. Навчання починається по справжньому в третьому класі, тобто у віці шести років. Тоді діти вже отримують кожен свою парту. В кінці початкової школи відбувається тестування, яке визначає тип майбутньої середньої школи.

Повна середня освіта в Нідерландах здобувається у віці 12-18 років.

Вибір типу середньої школи залежить від результатів тестів в початковій школі та рекомендацій вчителів. Існує кілька видів середніх шкіл: школа загальної середньої освіти, школа технічної середньої освіти, школа доуніверситетської освіти. Три види середньої освіти можна отримати як в одній школі, яка спеціалізується на певному типі освіти, так і в школах, які пропонують кожен з трьох типів освіти. Для вступу в університет потрібно протягом шести років пройти підготовку в середній школі доуніверситетської освіти.

Вища освіта в Нідерландах

Нідерланди

Освіта в Нідерландах

Середня освіта

Вища освіта

Вищі навчальні заклади

Наукові дослідження

Стажування

Мовні курси

Мовні сертифікати

Cтипендії та гранти

Студентська віза

Робота і навчання