OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в Данії


Освіта в Данії сповідує принцип: навчання для життя. Цей принцип для датчан означає, що навчання має всебічно розвивати особистість, а не перетворювати людину на заручника системи. Знання для людини, а не людина для знань. Освіта в Данії більш орієнтована на практичну підготовку, ніж на теоретичну підготовку.

Для багатьох образ Данії асоціюється з дитинства з постаттю казкаря Ганса Крістіана Андерсена; дехто пов’язує Данію з іменами філософа Серена К`єркегора та письменника Якоба Кнудсена. Маленька країна подарувала світу величні постаті, цей дарунок навряд чи міг би відбутися без датської багатовікової освітньої традиції. Цікаво, що К`єркегор та Кнудсен отримали теологічну освіту. Данія – лютеранська країна!

У Данії існує особливе ставлення до освіти. Держава фінансує всі навчальні заклади незалежно від їх форми власності. Витрати держави на освіту одні із найбільших в світі, вони тримаються на рівні 8 % від внутрішнього валового продукту.

Данія має відносно ліберальне мовне законодавство, що дозволяє окрім датської мови в освітніх закладах країни широко використовувати англійську мову, це в свою чергу сприяє притоку іноземних студентів в країну.Система освіти

І. Дошкільна освіта в Данії.

У віці 3-6/7 років діти можуть відвідувати дошкільний заклад. У Данії існує доволі розгалужена система дошкільних закладів: ясел, дитячих садків. Вони працюють за дуже зручним для батьків графіком. Вже о 7 годині ранку батьки можуть залишати в садочках дітей, а забирати дітей батьки можуть близько 6 години вечора. Особливість дошкільної освіти в Данії виявляється вже в тому, що значна частина працівників дошкільних закладів є чоловіками. Окрім дитячих садочків батьки можуть залишати своїх дітей в спеціальних групах, які нараховують не більше десяти чоловік. Такими групами опікуються незалежні вихователі, які отримують кошти за свої послуги не від батьків, а від місцевої влади. Витрати за перебування дітей в дошкільних закладах покладені на місцеві бюджети. У віці 6 років діти мають право безкоштовно на добровільній основі відвідувати підготовчий клас у школі.

ІІ. Система шкільної / середньої освіти:

Початкова, 0/1-6 класи, у віці 6/7-13 років;
Базова середня, 7-9/10 класи, у віці 14-16/17;
Загальна середня (гімназія) або професійна, у віці 16/17-19 років.

ІІІ. Вища освіта в Данії

Коледж;
Університет.

Данія

Освіта в Данії

Середня освіта

Вища освіта

Вищі навчальні заклади

Наукові дослідження

Стажування

Мовні курси

Мовні сертифікати

Cтипендії та гранти

Студентська віза

Робота і навчання