OSV-Consult
Освіта за кордоном ukr ru Вконтакте
Освіта в Канаді


Загальнодержавна система освіти в Канаді відсутня, кожна провінція та територія країни самостійно вирішує питання освіти. Обов’язкова безкоштовна шкільна освіта в країні триває з 6 до 16/17 років. Канадський уряд через посольства країни активно популяризує навчання в Канаді, проводячи щорічні виставки в різних країнах.

Система освіти в Канаді

Дошкільна освіта в Канаді

В системі дошкільної освіти Канади представлений як державний, так і приватний сектор. В дитячих садках діти перебувають у віці з 8 місяців до 6 років. Перебування в дитячому садочку є платним, середня вартість за місяць складає понад 600 канадських доларів. Діти мають змогу перебувати в дитячому садку з 9 до 18 години. Багато часу в садочках відводять розвиваючим іграм та заняттям музикою. Діти у віці від 4 до 6 років мають можливість не лише відвідування дитячий садок, а й регулярно відвідувати спеціальні класи при школах.



Шкільна освіта

Види шкіл:

1. Громадські школи є безкоштовними для громадян Канади, проте за певних обставин діти іноземців також можуть безкоштовно навчатися в таких школах. Так, наприклад, діти іноземних студентів мають право на безкоштовне навчання в громадських школах. В громадські школи приймають за місцем проживання, проте для старшої школи можуть мати місце виключення.

2. Приватні платні школи добре підходять іноземцям. В приватних школах значно менше учнів у класі, що дозволяє практикувати індивідуальний підхід до кожного учня. Прийом іноземців в приватну школу може іноді передбачати вимоги до рівня володіння англійською (французькою) мовою, особливо якщо мова йде про учнів старших класів. Навчання в приватних школах може передбачати або проживанням в школі (повний пансіонат), або проживання з опікуном, або проживання з одним з батьків; один з батьків має право перебувати в Канаді на легальних умовах протягом всього часу навчання дитини в школі. Вартість навчання в приватній школі складає від 10 до 30 тис. канадських доларів на рік.

3. Католицькі школи. Такі школи бувають платними та безкоштовними, ортодоксальними та загальнодоступними. Католицькі школи відрізняються від громадських шкіл наявністю в шкільній програмі додаткових релігійних предметів, які покликані ознайомити учнів з основами католицизму. В ортодоксальних школах передбачається відповідна спільна духовна практика: відвідування церкви, спільна молитва. Загальнодоступна католицька школа не передбачає обов’язкового сповідування католицизму. Вважається, що рівень підготовки учнів краще забезпечується в католицьких школах ніж в громадських школах.
Окрім католицьких шкіл, в Канаді існують школи інших церковних конфесій.

Частина шкіл в Канаді послуговується в навчальному процесі французькою мовою, до таких шкіл, як правило, потрапляють після франкомовного дитячого садку.

Рівні шкільної освіти:

В залежності від провінції може існувати два або три рівні.

При дворівневій організації школи початкова і молодша школа об’єднані в одну школу.

Початкова школа у віці від 6 до 11/12 років. Навчання в початковій школі носить інтерактивний, а в перших класах ігровий характер. На цьому рівні школа покликана викликати в дитини інтерес до знань та сформувати базові знання для навчання на подальших рівнях.

Молодша школа у віці від 12 до 15 років. На цьому рівні зростає кількість навчальних предметів. Значна увага надається вивченню природничих та гуманітарних дисциплін, частина шкільної програми присвячується вивченню рідного краю (відповідної провінції). По закінченню молодшої школи складаються іспити, за результатами яких переводять до старшої школи.

Старша школа у віці від 15 до 18/19 років. В старшій школі учні починають готуватися для вступу до вищого навчального закладу (університету, коледжу). На цьому рівні з’являються предмети на вибір, які доповнюють обов’язкові предмети. Учень в значній мірі самостійно формує власну програму навчання, багато уваги надає тим предметам, які він планує вивчати в університеті чи коледжі. Навчальний процес побудований так, що учні різних років навчання можуть слухати разом один і той же курс. Завершення старшої школи передбачає набрання певної кількості навчальних кредитів (кількість успішно прослуханих курсів), і в цьому організація навчального процесу в старшій школі нагадує навчальний процес в університеті.

Вища освіта в Канаді

Канада

Освіта в Канаді

Середня освіта

Вища освіта

Вищі навчальні заклади

Наукові дослідження

Стажування

Мовні курси

Мовні сертифікати

Cтипендії та гранти

Студентська віза

Робота і навчання